TR / ENBİZ KİMİZ


2015 Temmuz ayında kurulan Cornerman Türkiye’de uluslararası standartlarda içerik üretimine yatırım yapan yeni nesil, hızlı hareket eden bir prodüksiyon şirketidir.

Kurgu veya gerçek, bir hikaye veya süreci en cezbedici metodlarla anlatan kısa veya uzun metraj içerikler üretmek Cornerman’in uzmanlık alanıdır. 


ORTAKLAR


CREATIVE & MANAGING DIRECTOR: ALTUĞ GÜLTAN


Altuğ Gültan profesyonel medya kariyerine 2009 yılında Fox International Channels Turkey yayın planlama ve program alımları departmanında başladı. Çok hızlı geçen bu süreye birçok kanal lansmanı, global içerik anlaşması, lokal prodüksiyonlar, özel projeler ve entegrasyonlar sığdırdı. Markayı çeşitli içerik fuarlarında profesyonelce temsil etti. Türkiye’de FOXCRIME ve 24Kitchen kanal stratejilerini oluşturduktan sonra FIC’nin Yunanistan’daki kanallarını da destekledi.

Altuğ FIC Turkey “Yapımlar Direktörü” pozisyonuna terfi olduktan sonra çıtayı biraz daha yükseltmiş oldu. Bu vesileyle global standartlarda içerik üretme hayalini de gerçekleştirme fırsatı buldu. National Geographic kanalının ilk lokal içeriklerinin yapımcılığını üstlendi. Mega Fabrikalar Vestel, Inside Turkish Airlines, Ozan Güven’le Ahmak Bilimi gibi projelerin yanı sıra, in-house ürettiği ‘Tracking The Brown Bear’ belgeseliyle FIC Turkey ekibine ‘Üstün Başarı’ ödülü kazandırdı. Her yeni projesinde içerik geliştirme konusuna ne kadar vakıf olduğunu göstermeye çaba harcadı.

6 senelik televizyon tecrübesinin ardından 2015 Temmuz ayında uzun zamandır planladığı Cornerman şirketini kurmak için FIC’ye veda etti. Kanal planlaması, içerik alımları, yayın akışı, proje satışı ve global prodüksiyon deneyimiyle yeni şirketinde hayata geçireceği her işin sektöre örnek olmasını kendisine misyon edindi.


REFERANSLAR


National Geographic Channels:
  • Mega Factories Vestel
  • Tracking The Brown Bear
  • Inside Turkish Airlines
  • Ozan Güven’le Ahmak Bilimi
  • Science of Stupid Norway
24 Kitchen:
  • Lezzet Sanatı
  • Yemek Aşkına
  • Tom’s Istanbul Delights
  • Maksut’un Neolokal Mutfağı
  • Mutfakta Buluşalım

DIRECTOR OF LEGAL AND BUSINESS AFFAIRS: ALGAN GÜLTAN


Algan Gültan avukatlık kariyerine 2006 yılında başladı. İzmir, Ankara ve İstanbul da seçkin hukuk firmalarında çalıştıktan sonra 2012 yılında kurucu ortağı olduğu Gama Hukuk bürosunu kurdu. Bu süre zarfında Başkent Üniversitesinde Özel Hukuk tezli yüksek lisans programını da başarıyla tamamladı.

Hukuki bilgisinin yanı sıra medya ve içerik prodüksiyonuna olan özel ilgisi sebebiyle 2015 Temmuz ayında ikiz kardeşi ile kurmuş olduğu Cornerman bünyesindeki tüm ticari ve hukuki işler Algan’ın sorumluluğu altında yer alıyor. Medya ve prodüksiyon sektöründe etik, disiplinli ve güvene dayalı çalışma anlayışı ile hayata geçirecekleri her yeni işin sektöre örnek olmasını kendisine misyon edindi.


BUSINESS PARTNER: ERHAN YILDIZ


Erhan Yıldız TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Amerika, yüksek lisansını İtalya’da tamamladı. Erhan, Medya kariyerine Doğan Medya Grubunda başladı. Aynı sene içeresinde Kanal D’ye Reklam Satış Sorumlusu olarak atandıktan sonra medya planlama ve reklam satış konusunda edindiği 1 yıllık Kanal D deneyiminin ardından kariyerine 2011 yılında FOX TV’de Gıda ve FMCG sektörlerinden sorumlu Reklam Satış Müdürü olarak devam etti. 2013 yılında edindiği iş deneyimi sayesinde farklı sektörlerde yatırımcı olarak girişimlerde bulundu. 2016 yılında iş ortağı olduğu CORNERMAN ile yeniden medya sektöründe hem yerel hem uluslararası mecrada içerik üretmek için SAPA FİLM’i kurdu.